Ročník 2017

Už pošesté jsem krátce po Šumperku vyrazil do Lázní Toušeň, kde v tomto termínu již osmým rokem pořádají členové kapely Kingsize Boogiemen a jejich přátelé festival Bluesbadger.

I když jsem vyrazil s přiměřenou časovou rezervou, tak díky uzavřené dálnici a pozdějí i lehkému bloudění, jsem dorazil až na samotný závěr vystoupení kapely, na kterou jsem se moc těšil. Rakouské duo The Lettners tvoří "bratři Lettnerové". Jörg Brunnbauer, bubeník kapely Roosevelt Houserockers, se kterým se znám od té doby, co hráli poprvé v Šumperku (což bylo tuším v roce 2009), je tady v roli hráče na foukací harmoniku a zpěváka, a jeho "bratr" (jehož jméno jsem zatím nestihl zjistit) zpívá a hraje na kytaru, a celé nás to vrací někam hluboko do předválečného Chicaga.

Následoval domácí mančaft, který už jsem viděl mnohokrát, takže nuda... Ba ne, to v žádným případě. Ale zkrátka nic novýho (i ten novej bubeník tam byl už loni).

Amplified Acoustic Band, kapelu kolem v Praze naturalizovaného britského kytaristy Jamie Marshalla, jsem už taky viděl několikrát, i když od té první příležitosti na Blues Alive 2014 se docela vyvíjejí. Tady navíc měli jako hosta Luboše Novotného (Druhá tráva, Ďáblovo stádo atd.).

Pak už klasická záležitost - Vláďa Mišík a Etc..., k tomu snad není potřeba nic dodávat.

A na samotný závěr Hot Lips z Polska. Dámské vokální trio s doprovodnou kapelou, tentokrát čtyřčlennou (ale údajně bývá i početnější), které vrací posluchače do Ameriky 50. a 60. let minulého století.

Jindřich Oplt – moreblues.cz

Fotky z akce

Komentáře