Ročník 2013

Sotva jsme stačili jakž takž nabrat síly po BluesAlive, už je tu zase jeho mladší a menší kolega, Bluesbadger. Tentokrát by se dal klidně nazvat Ozvěny BluesAlive II.

S výjimkou písničkářky (a spisovatelky) Stinky, která k tomu ovšem přišla jak slepá k houslím, když původně ohlášení United Cans Unlimited na poslední chvíli svou účast zrušili, jsme už snad všechny zúčastněné v Šumperku několikrát viděli, i když třeba v jiných sestavách. Akorát u Kuby Zomera si nejsem jist, ale na druhou stranu, taky jsem tam nebyl pokaždý, že... Stinka (vl. jménem Hana Lundiaková) nastoupila s poněkud podlomeným zdravím a lehce znervóznělá, což jí na výkonu nepřidalo, nicméně až na výjimky byla přijata přívětivě a svou káru dotáhla vítězně do cíle.

Domácí (a pořádající) Kingsize Boogiemen už zábavu v sále rozproudili poněkud víc a připravili tak živnou půdu pro rakouské Roosevelt Houserockers, kterým se takřka povedlo zbořit dům, obzvlášť když s nimi pohostinsky zazpívala Juwana Jenkins.

Lehké zklidnění přinesl další zahraniční host, tentokrát z Polska. Przytula i Kruk, kteří letos vyrazili do světa posíleni o bubeníka Macieje Kudłu, se mi taky líbí čím dál víc.

O finále se postaral moderátor celého večera Charlie Slavík, tentokrát se svou Revue, a byl to konec jak se patří. Tentokrát jsem se bohužel (nebo naštěstí?) nezdržel, ale s tóny závěrečné pecky jsem vyrazil k autu a nastal obvyklý závod časem. Či lépe se spánkem.

Jindřich Oplt – moreblues.cz

Fotky z akce

Komentáře