Ročník 2014

I pátý ročník Bluesového jezevce se zvrhl v podařený večírek.

Atraktivní polské Hot Lips, kteří na poslední chvíli odřekli, nahradila neméně atraktivní Hanka Říhová, která se svým Hanelle Blue Bandem (Jirka Hokeš na kytaru, Pavel Novák na basu i kontrabas, a na záskok bubeník Pavel Razím, co jinak hrává třeba s Andrštem či Prokopem) celou trachtaci zahájila. A sluší se říct, že vůbec ne špatně.

Poté se předvedl i moderátor večera Charlie Slavík v duu s Ľubošem Beňou a následně Kingsize Boogiemen, kteří jsou v Toušeni takříkajíc doma, a celou tuhle taškařici vymysleli a pořádají.

Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs přijeli v poněkud improvizované sestavě (alespoň oproti tomu jak hráli nedávno na BluesAlive) a kromě kapelníka byl na svém místě jenom mandolinista Zdeněk Jahoda, nicméně na projevu se to nikterak negativně neprojevilo. Docela mne zaujal Jakub Racek, který byl na jarním BluesAperitivu součástí akustického dua, a tady ukázal, že i s telátkem se umí pěkně pomazlit. A za bicí si sedl Martin Petrásek z domácích KB, a vypadalo to jako kdyby tam patřil.

Původně bylo jejich vystoupení asi myšleno jako zklidnění publika po předchozích divočinách, nicméně nastal pravý opak a publikum se ryze americkým repertoárem (od blues přes J. J. Calea až po klasickou country, jako třeba Six Days on the Road) rozjařilo ještě víc, čímž byla připravena výživná atmosféra pro vystoupení výborného slovenského kytaristy René Lacka a jeho Downtown Bandu. Inspirace Hendrixem a S. R. Vaughanem je zcela nepopiratelná, ale dělá to hodně dobře....

Jindřich Oplt – moreblues.cz

Fotky z akce

Komentáře