Ročník 2010

Bluesbadger 2010 (The Kingsize Boogiemen)

První ročník Bluesbadgeru zahájili Charlie und Diana blues band hrající standardy od méně známých i proslulých autorů jako jsou Charlie Musselwhite a Jimmi Rodgers. Jejich set byl ideální pro vytvoření správné bluesové atmosféry.

Poté následovali energičtí tradicionalisté The Kingsize Boogiemen, kteří zvedli ze židlí nemalou část obecenstva.

Po takovéto smršti na scénu nastoupilo známé duo Beňa & Ptaszek, kteří rezofonickou kytarou a foukačkami připomněli jak se hraje staré dřevní blues. Tato dvojice svým soundem diváky vskutku ohromila. Cílem pořadatelů bylo ukázat i jiné tváře bluesové muziky, což tito uznávaní hráči skutečně předvedli.

Další v pořadí vystoupila kapela Tony Bluesband s přitažlivou afroamerickou bluesovou zpěvačkou Juwanou Jenkings, která si svým vystupováním podmanila nejednoho člena publika. Vrcholem festivalu nemohlo být nic lepšího.

Ideální tečkou festivalu byla skupina The Rockers, band opírající se o vítečný kontrabas, která předvedla smršť energického rock´n ´rollu.

Skvělé výkony muzikantů a uvolněná nálada publika spoluutvářely skvělou atmosféru, kterou místní Sokolovna jen tak nezažije. Celý večer se nejen vesele tančilo, ale i vypitý bar byl důkazem toho, že domů nikdo nespěchal. Víc si festivalové kapely a pořadatelé nemohli přát.

Komentáře